Tesshinkan Logo

       strona główna

       kontakt

       Kanał YouTube

     pdf Tesshinkan Flyer  Tesshinkan Flyer


Założyciel stylu Założyciel stylu

10 pravidel 10 zasad

Historia Historia

vývojová řada pochodzenie

Broń Broń

KATA KATA


DÔJÔ DOJO

Seznam nositelů DAN lista posiadaczy DAN

akce daty

reportáže ze seminářů a soutěží raporty

zkušební rád egzaminy

Soutěžní pravidla zasady zawodów


novinky nowości

news do ściągnięcia

okinawa guide przewodnik po Okinawie

obchod sklep

odkazy odnośniki

upozornení zrzeczenie odpowiedzialności

disclaimer privacy policy

KAICHÔ TAMAYOSE HIDEMI, 10.DAN, HANSHI

Hidemi Tamayose, 8.Dan"Cichy Mistrz"

HIDEMI TAMAYOSE urodził się 14 lipca 1949 roku na małej wyspie IKEMA-JIMA, położonej na północny-zachód od wyspy MIYAKO w prefekturze Okinawa, jako trzeci w 11-sto dzietnej rodzinie. W wieku 16 lat TAMAYOSE przeprowadził się na Okinawę, gdzie po ukończeniu Uniwersytetu rozpoczął nauczanie w szkole średniej. W 1975 roku poślubił swoją ukochaną żonę MASAKO. Oboje są nauczycielami w SHIMAJIRI-GUN na południu Okinawy, gdzie również mieszkają.

TAMAYOSE oficjalnie rozpoczął treningi KARATE w 1967 roku pod okiem SENSEI MASAO SHIMA (MATSUBAYASHI-SHORIN-RYU) w KANZATOBARU, w mieście NAHA. W 1975 roku zmienił styl na KOBAYASHI-SHORIN-RYU u SENSEI SEIYU NAKAMURA, który również uczył go sztuki walki bronią – RYUKYU KOBUDO. W KARATE SENSEI TAMAYOSE posiada 6 DAN.

W 1982 roku TAMAYOSE rozpoczął bezpośrednio u SENSEI AKAMINE EISUKE treningi RYUKYU KOBUDO HOZON SHINKO KAI HONBU w NESABU, w mieście TOMIGUSUKU. Jako jeden z najstarszych studentów otrzymał stopień 7 DAN od SENSEI AKAMINE i 8 DAN od All Okinawan KARATE KOBUDO Association oraz pełnił funkcję Prezesa w organizacji HOZON SHINKO KAI aż do śmierci SENSEI AKAMINE w 1999 roku. Obecnie pełni funkcję Sekretarza Generalnego organizacji OKINAWA KEN KARATEDO RENGO KAI oraz funkcję Sekretarza Generalnego w OKINAWA KEN KOBUDO RENMEI . Był również jednym z głównych organizatorów zawodów w Okinawa World KARATE w 1997 roku oraz znajdował czas na pełnienie funkcji Vice Prezydenta organizacji Okinawan Child Development Association (KODOMO-KAI) aż do 2005 roku.
W czerwcu 2005 roku otrzymał stopień 9 DAN i tytuł HANSHI.

W 1992 roku SENSEI TAMAYOSE rozpoczął nauczanie KOBUDO na seminariach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a obecnie naucza regularnie w wielu miejscach. Od 2002 roku uczy również w Europie. Celem nauki jest przekazywanie prawdziwego RYUKYU KOBUDO na całym świecie. Niestrudzenie przekazuje wiedzę zawartą w 23 KATA, KIHON, historię oraz KUMITE. Z perfekcyjnymi wynikami i niesamowitą siłą ten cichy Mistrz z Okinawy szybko zyskał sobie międzynarodowe uznanie. Jego szczerość i sposób nauczania są prawdopodobnie kluczem jego popularności i szacunku jaki posiada wśród członków społeczności OKINAWA KARATE i KOBUDO.